Seyyar Kompresör

SeyyarKompresor2

Seyyar kompresör Teknoloji alanında gelişmeler baş döndürücü hızla devam etmektedir. Ancak bizler özellikle telefon ve pc gibi günlük yaşamda daha fazla karşımıza çıkan aletlerle ilgilenmekteyiz. İlgi alanımızın dışında ve sanayide daha fazla kullanılan teknolojik aletlerin bir tanesi de Seyyar kompresörlerdir. Basınçlı havaya ihtiyaç duyulan her alanda kompresörler kullanılmaktadır. Ancak çalışılan yer her zaman sabit bir yer olmayabilir. Bu yerlerde kullanılmak üzere tasarlanan aletlerden biri de taşınabilir hava kompresörleridir. Bu kompresörler sayesinde hem içerde hem de dışarıda çalışmak mümkündür. Bu makineler gaz ve havayı yüksek basınçta sıkıştırmaktadırlar. Böylece pnömatik bir çalışma sistemine sahip olmaktadır.
Seyyar Kompresor

Seyyar kompresör, kullanımı kolay olmasının yanı sıra uzun süre bakım istememesi de bu iş aletlerine rağbeti artırmaktadır. Üstün performansı ve yüksek performanslı vida bloklarıyla da ihtiyaç duyulan her yerde kullanılabilmektedir. Hava kompresörlerinin en fazla kullanıldığı alanlar ise inşaat, maden ve gemi inşaat sektörleridir. Bu sektörlerde çalışan kişilerin kolayca kullanmaları ve kompresöre adapte olmaları için tasarlanan bu makineler, düşük işletme gideri sayesinde kişi ve kurumların tercih ettiği iş aletlerinden olmayı başarmıştır. Yüksek debi kapasitesine sahip bu aletlerin, ülkemizde her geçen gün yaygın hale gelen servis ağları sayesinde yedek parçaları kolayca bulunabilmekte ve tamirleri en hızlı ve sorunsuz şekilde yapılmaktadır. Debi, kompresörün sisteme veya tanka göndermiş olduğu hava miktarıdır. Bu ölçü sayesinde kompresörün boyutu bilinmektedir. Birim olarak bu ölçü metreküp ile ölçülmektedir.
Seyyar Kompresor2

Seyyar kompresörlerin farklı versiyonları da mevcuttur. Frenli ve frensiz olarak ve hareketli ve hareketsiz olarak üretilenleri vardır. Güvenlik açısından da son derece güvenli olan bu aletlerde, güvenlik kilidi ve halatı, kıvılcım önleyici gibi ekipmanlar sayesinde herhangi bir iş kazası riski en az seviyeye indirilmiştir. Bu güvenlik ekipmanlarının dışında, sinyalizasyon, takoz ve takoz tutucu, römork bağlantı kaplini, çekvalf, kırıcı hortumu bağlantı kaplini ekipmanları da standart ekipmanlar arasında yer almaktadır. Ayrıca gövde ve kabin rengi müşterinin kendi isteğine göre seçilebilmektedir. Bu makinelerin -30 derecede çalışabilecek şekilde üretilenlerini de bulabilmek mümkündür.
Seyyar Kompresor3